Mix kosmetologiczny

Czas płynie nieubłagany a doba nadal ma tylko 24h i ani minuty więcej. A mi wciąż mało i mało bo tyle do zrobienia. Zdecydowanie muszę popracować nad systematycznością.

Wykłady z kosmetologii pielęgnacyjnej były wykładami organizacyjnymi, ale zapowiada się ciekawie, jutro wykłady już takie wykładowe =) więc pewnie dowiem się czegoś ciekawego.

I jak co wtorek ćwiczenia z kosmetologii, czyli cześć praktyczna. Na ostatnich zajęciach uczyliśmy się pełnego demakijażu który będzie podstawą do wykonywanych przez nas kolejnych zabiegów.


  1. Pierwszą czynnością jest zmycie oczu i ust, gdyż te części twarzy zazwyczaj mają na sobie najwięcej kolorowych kosmetyków. W tym celu zazwyczaj używamy: płynu micelarnego, płynów dwufazowych, mleczek oraz 
  2. Kolejną czynnością jest zmycie podkładu i oczyszczenie całej twarzy, szyi i dekoltu za pomocą płatka kosmetycznego nasączonego preparatem oczywiście dobranym do cery.
  3. Następnie za pomocą ciepłej wody np z dodatkiem kropli olejku eterycznego i miękkiego ręcznika zmywamy preparat.
  4. Po zmyciu substancji która myłyśmy twarz nasączamy wacik kosmetyczny tonikiem i wklepujemy/otrzepujemy nim lekko twarz, możemy również stemplować/wgniatać delikatnie.
  5. Końcowym preparatem oczywiście jest krem pod oczy i na całą twarz,szyję i dekolt. Musimy pamiętać by nasze ruchy zaczynały się na linii żuchwy i biegły w górę, by nie rozciągać skóry twarzy.

Może uda mi się namówić którąś z dziewczyn i przygotujemy jakiś filmik np. masaż okolic oczu.
Postaram się również zrobić trochę zdjęć kosmetyków na których pracujemy by z czasem napisać o nich małe recenzje. Czas się kłaść by rano wstać w pełni sił na 5 godzin ćwiczeń =)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kultura jest Naszą wizytówką.
Mój blog nie jest miejscem na reklamę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...